7 lat KAMPANII „BIAŁEJ WSTĄŻKI” w mieście PRZEMYŚL i WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM

Opublikowane przez Honorata w dniu

Celem kampanii organizowanej przez Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Korytnikach, na terenie miasta Przemyśla i województwa podkarpackiego jest inicjowanie społecznej debaty i dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspierania i zintensyfikowania działań na rzecz jej przeciwdziałania. A przede wszystkim tworzenie systemu współpracy pomiędzy instytucjami i osobami je reprezentującymi…

Tegoroczna Kampania, jak co roku rozpoczyna się w inny sposób, niż poprzednie edycje… Idąc z duchem czasu oraz sugestiami osób młodych, zdecydowaliśmy się do zainicjowania Kampanii w mediach społecznościowych – poprzez Facebook`a.Natomiast zakończenie tegorocznej Kampanii odbędzie się tradycyjnie Uroczystą Galą wręczenia wyróżnień w postaci statuetek SOW-ik i SUPER SOW-ik`2016 wybranym (przez Kapitułę Konkursową) osobom/instytucjom, spośród nadesłanych kandydatur z całego województwa podkarpackiego.
Konkurs, który odbędzie się po raz trzeci, jest adresowany do osób szczególnie angażujących się w pracę na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie, reagujących oraz bezpośrednio zaangażowanych w pomoc osobom w potrzebie. Udział w konkursie – zgłoszenie kandydata jest swoistym wyróżnieniem, nagrodą w postaci możliwości zdobycia statuetki przez osobę szczególnie zaangażowaną w pomoc i pracę na rzecz osób doznających przemocy w rodzinie. Ustanowiona nagroda – wyróżnienie, jest częścią naszej misji wyrażania wdzięczności i przekazywania podziękowań tym, których na co dzień być może nie widać, jednakże codziennie z wielkim zaangażowaniem wspierają osoby krzywdzone i doświadczające przemocy. To właśnie ich pomoc, przychylność, aktywna postawa i ogromny wkład pracy sprawiają, że powraca wiara w poprawę życia ofiar przemocy w rodzinie. A rodzina to najważniejsza instytucja naszego kraju, tym samym warto zadbać aby w niej działo się tylko dobrze… Tym razem Uroczysta Gala została połączona z Konferencją Wojewódzką organizowaną corocznie przez Wojewodę Podkarpackiego. Jednakże z uwagi na szczególną okazję jakim jest Jubileusz 10-lecia działalności SOW-ów w województwie podkarpackim, zadanie to w zakresie organizacji konferencji zostało powierzone Stowarzyszeniu Centrum Wsparcia i Profilaktyki (Prezes Patrycjusz Nowakowski) działające przy Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Korytnikach (Dyrektor Piotr Hryniszyn)

Skip to content