O Ośrodku

Od 2006 roku pełnimy misję niesienia pomocy i wsparcia osobom dotkniętym przemocą zapewniając pomoc socjalną, medyczną, prawną i psychologiczną. 

Przez ten czas zdobyliśmy niewątpliwe doświadczenie w zakresie świadczenia pomocy osobom dotkniętym przez różny rodzaj przemocy. Wiele z naszych działań zakończyło się sukcesem. Wiemy jak współpracować z drugim człowiekiem, który nie zawsze jest świadomy tego jakie ma prawa, a poprzez swoją bezradność nie umie sam sobie poradzić z piętrzącymi i otaczającymi go problemami.

Dysponujemy doskonałą bazą lokalową na terenie Ośrodka usytuowanego w malowniczej okolicy Przemyśla na terenie Gminy Krasiczyn. To wyjątkowe miejsce, które sprzyja refleksji nad swoim życiem i podejmowaniem dalszych życiowych kroków przy wsparciu profesjonlanej pomocy specjalistów.

Jesteśmy inicjatorami wielu edycji akcji społecznych, a do najważniejszych z nich – bez wątpienia – należy „Biała Wstążka” w regionie przemyskim.  „Biała wstążka” to największa na świecie międzynarodowa kampania przeciwko przemocy wobec kobiet. Warto pamiętać, że: Kampania została zainicjowana w 1991 r. w Kanadzie przez grupę mężczyzn w drugą rocznicę tragicznego wydarzenia z Montrealu, gdzie 6 grudnia 1989 r. w budynku tamtejszej politechniki mężczyzna zastrzelił 14 kobiet i ranił 13 innych osób. Powodem miała być zazdrość o miejsce na studiach technicznych, które rzekomo miały mu zabrać kobiety. 

Współpracujemy z szeregiem instytucji samorządowych w naszym regionie oraz służbami mundurowymi i wymiarem sprawiedliwości. 

W 2014 roku we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Wsparcia i Profilaktyki w Korytnikach działającym przy naszym Ośrodku, ustanowiliśmy coroczną nagrodę SOW-ik i SUPER SOW-ik dla osób i instytucji z całego województwa podkarpackiego, szczególnie zaangażowanych w pomoc oraz pracę na rzecz osób doznających przemocy w rodzinie. Ustanowiona nagroda, jak również poszczególne wyróżnienia, są częścią naszej misji wyrażania wdzięczności i przekazywania podziękowań tym, których na co dzień być może nie widać, jednakże codziennie z wielkim zaangażowaniem wspierają osoby krzywdzone i doświadczające przemocy. To właśnie ich pomoc, przychylność, aktywna postawa i ogromny wkład pracy sprawiają, że powraca wiara w poprawę życia ofiar przemocy w rodzinie. Nagroda ta w postaci statuetki oraz wyróżnień są wręczane jako podsumowanie corocznej Kampanii Biała Wstążka w miesiącu grudniu, w trakcie uroczystej Gali.

Podpisał: Maciej Kotecki
Dokument z dnia: 12.10.2021
Dokument oglądany razy: 2 189
Opublikował: Maciej Kotecki
Publikacja dnia: 13.10.2021, 07:20
Wydruk ze strony: sow-korytniki.pl/bip z dnia: 24.07.2024 22:46:23
www.MegaBIP.pl