Odbyła się uroczysta Gala nagród i wyróżnień SOW-ika i SUPER SOW-ika 2018

Opublikowane przez Honorata w dniu

W dniu 06 grudnia 2018 r. w sali multimedialnej Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej miała miejsce uroczysta Gala nagród i wyróżnień SOW-ika i SUPER SOW-ika 2018 podsumowująca tegoroczną Kampanię BIAŁA WSTĄŻKA. Statuetka SOW-ik i Super SOW-ik oraz wyróżnienia są namacalną formą wdzięczności za zrozumienie problemu, wytrwałość w trudach pracy i przełamanie stereotypowego podejścia do zjawiska przemocy domowej, jak również za całokształt pracy na niwie pomocy dziecku, rodzinie dotkniętej problemem przemocy. Jest to szczególne podziękowanie dla tych, których na co dzień nie widać, jednakże codziennie z wielkim zaangażowaniem wspierają osoby krzywdzone  i doświadczające przemocy.

Laureatami tegorocznej nagrody SOW-ik i SUPER SOW-ik 2018 zostali:

W grupie SUPER SOW-ika;
1. Pani Elżbieta Siupik – komisarz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W grupie SOW-ika;
1. Pani Agnieszka Puchalska – Z-ca Kuratora Okręgowego Sądu Okręgowego w Przemyślu;
2. Pani Beata Bołoz – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli;
3. Pani Magdalena Maculak – Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy PCPR w Jaśle.

Wyróżnienia:
1. Pani Barbara Łukasik – Dyrektor Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie;
2. Pani Magdalena Stecura – aspirant sztabowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu;
3. Pani Izabela Rowińska – Ciępiel – aspirant Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.

Corocznie Kampania BIAŁA WSTĄŻKA oraz wieńcząca ją Gala nagród i wyróżnień SOW-ika i SUPER SOW-ika to bezinteresowne wsparcie, zaangażowanie i praca wielu osób.

W roku bieżącym serdeczne podziękowania trafiły do następujących osób:

Podziękowania:
1. Pani Elżbieta Sawicka – pedagog I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu;
2. Pani Jadwiga Ciepiela – wice-dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego nr 4 w Przemyślu;
3. Pan Piotr Szelążek – dyrektor mieszanego chóru młodzieżowego Amantis Cantare ze Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego nr 4 w Przemyślu;
4. Pani Joanna Mendygral – terapeuta Miejskiego Ośrodka Zapobiegania Uzależnieniom w Przemyślu.

Od prawej: p. Ewa Kloc (Główny Specjalista Wydziału Polityki Społecznej PUW w Rzeszowie), p. Wojciech Bakun (Prezydent Mista Przemyśla), p. Elżbieta Siupik (komisarz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie), p. Agnieszka Puchalska (Z-ca Kuratora Okręgowego Sądu Okręgowego w Przemyślu), p. Beata Bołoz (pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli), p. Magdalena Maculak (pracownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy PCPR w Jaśle) – na zdjęciu w zastępstwie koleżanka z pracy p. Maculak, dalej p. Barbara Łukasik (Dyrektor Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie), p. Magdalena Stecura (aspirant sztabowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu), p. Izabela Rowińska – Ciępiel (aspirant Komendy Powiatowej Policji w Sanoku), p. Joanna Mendrygal (teraputa MOZU w Przemyślu), p. Piotr Szelążek (opiekun, dyrygent chóru Amantis Cantare ze SP nr 4 w Pzemyślu).

Autor: SOW Korytniki

Skip to content