Pomoc prawna osobom przebywającym w Ośrodku

Przemoc objawia się na wiele sposobów. Jeśli jej doświadczasz, nie zamykaj się w czterech ścianach.

Nie wahaj się – wezwij policję
Trudno o tym, co cię spotkało, powiedzieć nawet przyjaciółce, a co dopiero obcym. Musisz jednak przełamać wstyd. Nie łudź się, że lanie, które dostałaś, to jednorazowy wybryk i sprawca zrozumie, że źle zrobił. Jeśli bliska osoba podniosła na ciebie rękę, nie zwlekaj, powiadom o tym policję (bezpłatny telefon 997). Możesz również skorzystac z ogólnodostępnego numeru alarmowego 112.

Osobom przebywającym w Ośrodku staramy się uświadamiać to co mogą zrobić, jakimi środkami prawnymi mogą sobie pomóc w powrocie do normalności. Na przestrzeni lat wypracowaliśmy szereg standardów w zakresie współpracy z prawnikami, a także służbami i wymiarem sprawiedliwości.

Przemoc w rodzinie jest przestępstwem określonym w art. 207 kodeksu karnego!!!

W tym zakresie ośrodek współpracuje z doświadczoną Kancelarią Adwokacką z Przemyśla z którą posiada stosowną umowę o świadczenie usług w zakresie poradnictwa i wsparcia prawnego. Na jej podstawie klienci naszego Ośrodka otrzymują pomoc prawną bezpłatnie. Konsultacje prawne odbywają się zarówno na terenie ośrodka w Korytnikach, jak i w siedzibie Kancelarii w Przemyślu

Skip to content