Rozpoczęliśmy kolejną edycję „Białej Wstążki” w Przemyślu

Opublikowane przez Honorata w dniu


W dniu 26 listopada 2018 r. w Naszym mieście Przemyśl miała miejsce inauguracja największej na świecie kampanii mającej na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet – „BIAŁA WSTĄŻKA 2018”.

Tego dnia pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Korytnikach wraz z zaproszonymi przedstawicielami dzieci i młodzieży z przemyskich szkół (Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego i I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego) wręczyli symbol Kampanii – białą wstążeczkę – Prezydentowi Miasta Przemyśla, Staroście Przemyskiemu, Komendantowi Miejskiemu Policji. Symboliczną biała wstążkę przyjął od Nas również Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu oraz inni mężczyźni chcący wesprzeć tą szlachetną akcję.

Rokrocznie „biała wstążeczka” noszona przez mężczyzn w dniach od 25 listopada do 10 grudnia – to gest solidarności z osobami krzywdzonymi oraz osobiste zobowiązanie danego mężczyzny, że nie będzie stosować, akceptować czy milczeć na temat przemocy wobec kobiet.


Tegoroczną Kampanię Biała Wstążka zakończy Uroczysta Gala zorganizowana w Sali multimedialnej Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w dniu 06.12.2018 r. na którą serdecznie zapraszamy. W czasie je trwania zostaną wręczone statuetki dla tegorocznych laureatów nagrody SOW-ik 2018 oraz wyróżnienia dla osób szczególnie angażujących się w pracę na płaszczyźnie szeroko rozumianego przeciwdziałania przemocy w rodzinie w całym województwie podkarpackim. O tym więcej dowiesz się klikając ten link.

Skip to content