Więcej o przemocy!

Opublikowane przez Honorata w dniu

fot. pixabay.com

jesteś osobą doświadczającą przemocy
jesteś świadkiem przemocy
potrzebujesz wsparcia i pomocy…

JESTEŚMY OTWARCI DLA KAŻDEJ OSOBY POTRZEBUJĄCEJ POMOCY – NIEPRZERWANIE, 24 H NA DOBĘ – POMIMO PANDEMII COVID-19 Z ZACHOWANIEM WSZELKICH ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI

Pomoc psychologiczna

Wspieramy w powrocie do normalności zapewniając pomoc psychologów i terapeutów. Powrót do normalności wymaga profesjonalnej pomocy.

Pomoc prawna

Staramy się również zapewnić pomoc i wsparcie prawne naszym podopiecznym. To ważny element edukacji w zakresie znajomości swoich praw.

Pomoc pedagogiczna

Z pomocą dla Ciebie czeka również pdeagog, który pomoże Ci odzyskać równowagę w ognisku domowym po cięzkich przejściach.

Pomoc socjalna

Nasz Ośrodek jest przystosowany do zapewnienia pomocy socjalnej osobom dotkniętym przemocą domową.

CO MOŻESZ ZROBIĆ, KIEDY DOŚWIADCZASZ PRZEMOCY?

  • Porozmawiaj z kimś komu ufasz. Przełam milczenie. Zwróć się po pomoc do przyjaciółki. Nie wstydź się. Za przemoc odpowiedzialny jest ten, kto Cię krzywdzi, nie Ty.
  • Nie usprawiedliwiaj przemocy. Nikt nie ma prawa Cię bić ani krzywdzić
    w jakikolwiek sposób! Za przemoc zawsze odpowiedzialna jest osoba, która ją stosuje, a nie Ty.
  • Wzywaj policję (tel. 997 lub 112) w każdej sytuacji zagrożenia. Za każdym razem oczekuj wypełnienia Niebieskiej Karty. Policja ma obowiązek zareagować na Twoje wezwanie i zapewnić Ci bezpieczeństwo.
  • Szukaj pomocy u specjalistów. Pamiętaj, że w Twojej okolicy znajdują się ośrodek pomocy społecznej, specjalistyczny ośrodek wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, poradnie odwykowe, punkt interwencji kryzysowej. Kiedy uzyskasz wsparcie, pomoc, informacje – poczujesz się pewniej. Zdobywaj wiedzę prawną. Pamiętaj, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym z urzędu. Często złożonych sytuacji rodzinnych nie da się rozwiązać bez uruchomienia procedur prawnych, takich jak: alimenty, eksmisja czy ograniczenie władzy rodzicielskiej. Poznaj swoje prawa!
  • Pamiętaj, że przemoc nie skończy się sama. Skorzystaj z całodobowego telefonu zaufania 793 873 775 oraz 16 671 85 94
  • Uwierz, że masz w sobie siłę, żeby zmienić swoje życie.

Jesteśmy po to, aby Ci pomóc!

Przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę sił działanie skierowane przeciwko członkom rodziny, które narusza ich prawa i dobra osobiste, powodując cierpienie i szkody. Do przemocy domowej może dojść w każdej rodzinie, niezależnie od jej statutu społecznego i materialnego czy też poziomu wykształcenia członków rodziny.

Skip to content